Zabrze przestrzenią rozwoju

Informacja dla klientów Terenowego Punktu Paszportowego w Zabrzu

24.06.2024

Informujemy, że od 17 czerwca wnioski o paszport są realizowane TYLKO za pośrednictwem elektronicznej rezerwacji wizyty w Terenowym Punkcie Paszportowym w Zabrzu. Bez czekania w kolejce i w dogodnym terminie.

Udostępniona została dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o paszport możliwość elektronicznej rezerwacji wizyty za pośrednictwem strony internetowej: https://zabrze.ustaltermin.pl/

Aby zarezerwować wizytę należy wybrać usługę: „Wniosek o wydanie paszportu”, a następnie datę
i godzinę planowanej wizyty
Elektroniczna rezerwacja wybranego terminu umożliwia złożenie tylko jednego wniosku o paszport. W przypadku konieczności złożenia kilku wniosków należy zarezerwować kolejne terminy.

Rezerwacja może być dokonana najwcześniej miesiąc przed planowaną wizytą, a najpóźniej dzień przed terminem wizyty. Zostanie ona potwierdzona informacją wysłaną na podany adres e-mailowy. W przypadku, gdy e-mail nie został znaleziony w skrzynce odbiorczej, należy sprawdzić folder SPAM (pod numerem telefonu: (32) 373 33 70 – pomoc w kwestiach technicznych).

Odbiór paszportu jest możliwy w godzinach funkcjonowania Terenowego Punktu Paszportowego, dlatego też nie jest objęty elektroniczną rezerwacją wizyty.

Dla zapewnienia sprawnej obsługi nie tylko osób, którym zależy na wyrobieniu paszportu, ale również odbiorze paszportu ustanowiony został limit rezerwacji internetowych na dany dzień. Elektronicznej rezerwacji można dokonać również w Punkcie Obsługi Klienta w budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286 w godzinach funkcjonowania Urzędu.

Nad sprawnym przebiegiem prac oraz organizacją obsługi w początkowym etapie czuwać będą wyznaczeni pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy udzielą także niezbędnych informacji i wskażą właściwe stanowiska obsługi.

Przypominamy również, że wniosek można złożyć i odebrać gotowy paszport w Oddziale Paszportowym w Katowicach przychodząc bezpośrednio do urzędu, bez wcześniejszego umawiania się na wizytę lub korzystając z elektronicznej rezerwacji wizyty (https://uw.bezkolejki.eu/suw).