Zabrze przestrzenią rozwoju

„Bezpieczne wakacje” – czyli Dzień Otwarty w Miejskim Ośrodku Kultury

17.06.2024

W ub. sobotę razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zabrzu najmłodsi mogli już rozpocząć przygotowania do tegorocznych wakacji – bezpiecznych wakacji. W programie tego nietypowego Dnia Otwartego znalazły się m.in. pokazy przygotowane przez policję, straż pożarną, straż miejską czy też Yoshinkan Aikido. Nie zabrakło też typowych piknikowych atrakcji, czyli dmuchańców, elektrycznych samochodzików dla dzieci, popcornu, kawiarenki i wreszcie atrakcyjnego stanowiska artystycznego. W trakcie imprezy można też było zwiedzić wystawę prac Grzegorza Chudego. I to po ciemku!

Celem sobotniego Dnia Otwartego było promowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacji oraz zaprezentowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej MOK na nowy sezon. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, zarówno edukacyjnych, jak i rozrywkowych.

Organizatorami Dnia Otwartego MOK pod hasłem „Bezpieczne wakacje” byli: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Biskupicach, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Grzybowicach, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Kończycach, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Pawłowie oraz Kino ROMA.

Foto: MOK w Zabrzu