Zabrze przestrzenią rozwoju

Plenerowy Turniej Szachowy w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

14.06.2024

Już w najbliższą sobotę w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się wyjątkowy, plenerowy turniej szachowy. Udział w zawodach jest bezpłatny, a uczestnicy ponoszą jedynie koszt wejściówki do Ogrodu. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim, tzn. 7 rund po 15 min na zawodnika. Organizatorzy przewidzieli nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy do lat 8 – 3 miejsca, juniorzy do lat 12 – 3 miejsca oraz kategorii OPEN – 3 miejsca. Zapisy prowadzi Katarzyna Krajewska pod nr. telefonu 791 851 719. Aby wziąć udział w zawodach należy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.chessarbiter.com. Liczy się kolejność zgłoszeń, ponieważ przewidziano jedynie 24 miejsc dla zawodników.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10.00. Uczestnicy zobowiązani są potwierdzić przybycie w dniu zawodów do godziny 9:45. Organizatorami są stowarzyszenie Aktywne Zabrze, Szach Mat Zabrze oraz Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Bilety wstępu do Ogrodu: 2 zł normalny, 1 zł ulgowy.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie spotkanie KESZERÓW (geocacher, geokeszer), czyli miłośników gry terenowej, polegającej na poszukiwaniu tzw. skrytek, pojemników, keszy (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej zabawy. Tym razem poszukiwania odbywać się będą na terenie naszego Miejskiego Ogrodu Botanicznego. Chętnych do wspólnej zabawy zapraszamy o godz. 10.00 na dużą łąkę w okolicy Pętli Stawowej.