Zabrze przestrzenią rozwoju

Dyrektorzy podsumowali rok szkolny 2023/2024 w zabrzańskich przedszkolach

12.06.2024

W Ratuszu Urzędu Miejskiego spotkali się dzisiaj dyrektorzy zabrzańskich przedszkoli na konferencji podsumowującej miniony rok. W naszym mieście blisko pięć tysięcy przedszkolaków uczęszcza do placówek, które wprowadzają dzieci w pierwszy etap edukacji. W Zabrzu działają 32 samodzielne przedszkola, pięć oddziałów w Zespołach Szkolno-Przedszkolnych oraz 16 oddziałów w szkołach podstawowych.

O tym jak ważna jest rola przedszkola w życiu dzieci nie trzeba nikogo przekonywać, natomiast zabrzańskie jednostki oświatowe mogą poszczycić się wieloma akcjami i inicjatywami, które wykraczają poza podstawę programową. Wystarczy wspomnieć realizowany projekty takie jak m.in.: „Przedszkole naszą szansą”, „Rodzinna Wierszomania”, „Bezpieczne przedszkole” czy sztandarowy program realizowany w naszym mieście przez wszystkie placówki – „Optymistyczne przedszkole”.

Zabrzańskie przedszkola starają się także uzyskiwać takie certyfikaty jak „Freblowskie Przedszkole”, którym od ubiegłego roku może pochwalić się Przedszkole nr 28 im. Janoscha czy „Lider Bezpiecznego Przedszkola”, którego tytułem może pochwalić się Przedszkole nr 12.

Warto również zwrócić uwagę, że większość placówek w Zabrzu jest już po termomodernizacji i remontach, które sprawiły, że przedszkola są jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla dzieci. Termomodernizacje także przede wszystkim wpływają na koszty utrzymania placówek. Taka inwestycja toczy się właśnie w Rokitnicy, gdzie Przedszkole nr 41 przy ul. Nyskiej wkrótce zyska nowe oblicze.