Zabrze przestrzenią rozwoju

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu walczy o „Sybillę”

14.05.2024

Od ponad czterdziestu lat wyróżnienie „Sybilla” jest najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. W tym roku w prestiżowym gronie biorących udział w konkursie znalazło się Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z projektem w kategorii Inwestycje – „Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego Dziedzictwa Górnego Śląska”.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować laureatów konkursu na najlepsze projekty muzealne – przekazał przedstawiciel Narodowego Instytutu Muzeów. – W tym roku jury wyłoniło aż osiemnaście fascynujących wystaw, inwestycji, projektów badawczych, konserwatorskich i edukacyjnych z całego kraju – dodają organizatorzy.

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie decyzji jury zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności i oddania głosu na ulubiony muzealny projekt 2023 roku. Wynik głosowania zostanie odczytany podczas uroczystej gali laureatów, która odbędzie się 22 maja w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Głosowanie jest anonimowe i odbywa się za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCVxjW0lMsXKlcgkE9e1H0kOjJ35CNqKdLLW7KUVpKw0thaA/viewform

W tegorocznej edycji Konkursu Jury wyłoniło aż 18 projektów muzealnych z całego kraju – wystaw, inwestycji, projektów badawczych, konserwatorskich i edukacyjnych.