Zabrze przestrzenią rozwoju

Miasto Zabrze blisko Was – znajdź nas w mediach społecznościowych!

14.05.2024

Informacje o tym, co dzieje się zarówno w przestrzeni inwestycyjnej, gospodarczej, kulturalnej, edukacyjnej czy sportowej naszego miasta publikujemy dla Państwa nie tylko na stronie internetowej Miasta Zabrze (www.miastozabrze.pl), czy w aplikacji mobilnej „Zabrze w sercu Śląska”, ale również w mediach społecznościowych, gdzie profil Miasta Zabrze znajdziecie Państwo na Instagramie, Facebooku oraz TikToku.

Aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska”

To bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach.

Warto zaglądać regularnie do aplikacji, bo właśnie tutaj – w jednym miejscu – znajdziemy zarówno informacje praktyczne m.in. o parkingach, szpitalach, aptekach, urzędach, instytucjach czy transporcie publicznym, jak i podstawowe informacje o wielu miejscach, w tym takich jak: zabytki, restauracje, baza noclegowa, parki i fontanny czy też koła i stowarzyszenia dla seniorów. Aplikacja „Zabrze w sercu Śląska” to kopalnia wiedzy o naszym mieście.

W bogatej bazie gastronomicznej i noclegowej zarówno turysta, jak i mieszkaniec znajdą coś dla siebie, a baza obiektów sportowych i rekreacyjnych zachęci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ułatwieniem są również specjalne zakładki dla dzieci i seniorów.

W aplikacji znajdziemy także atrakcyjne trasy turystyczne, piesze i samochodowe – śladami architektury modernistycznej i zabytków techniki.

Prócz tych funkcjonalności aplikacja pełni funkcję najbardziej aktualnego w mieście kalendarza imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Intuicyjny interfejs pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik z łatwością namierzy wybrane obiekty i wydarzenia.

Aplikacja została przygotowana zarówno pod system Android, jak i iOS i już można ją pobrać ze sklepu:

Link do AppStore

Link do Google Play

Oficjalny profil Miasta Zabrze na Instagramie

W tym serwisie społecznościowym znajdziecie nas Państwo wpisując w wyszukiwarkę frazę „Miasto Zabrze”. Relacjonujemy tu najważniejsze wydarzenia, jakimi żyje zabrzańska społeczność, informujemy o nowo oddanych inwestycjach, objazdach drogowych, zapraszamy na imprezy, ale przede wszystkim publikujemy zdjęcia odkrywające piękne oblicze naszego miasta.

Fotografie, na których podziwiać możemy zrewitalizowaną Wieżę Ciśnień, siedzibę Muzeum Miejskiego przy ul. 3 Maja, Miejski Ogród Botaniczny, wciąż rozrastającą się zabrzańską strefę ekonomiczną, nowe budynki mieszkalne oddawane m.in. przez ZBM-TBS w Zabrzu, czy powstające na naszych oczach centra przesiadkowe – to tylko część tematów, które prezentujemy na Instagramie Miasta Zabrze.

Oficjalny profil Miasta Zabrze na Facebooku

Każdego dnia na oficjalnym profilu Miasta Zabrze na Facebooku publikowane są posty, z których dowiecie się Państwo o ciekawych wydarzeniach, spotkaniach, czy też koncertach, na które można się wybrać. Ale też o utrudnieniach drogowych, objazdach czy zmianach w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Oglądniecie tu zdjęcia z oficjalnych uroczystości, ale też z miejsc, które warto odwiedzić, czy też postępów prac przy toczących się właśnie inwestycjach w naszym mieście.

Oficjalny profil Miasta Zabrze na TikToku

W aplikacji TikTok znajdziecie nas Państwo wpisując frazę „Miasto Zabrze”. Główna funkcja tego serwisu internetowego polega na możliwości publikowania krótkich materiałów wideo i takie też znajdziecie Państwo na naszym profilu w tej aplikacji.

Chcecie zobaczyć, jak było podczas tegorocznej edycji Zabrze Summer Festival, Carnall Festival, Hubertusa czy Międzynarodowych Targów Turystycznych, albo odwiedzić wirtualnie Miejski Ogród Botaniczny, wystawę pt. „Carboneum” w Wieży Ciśnień albo Park Miliona Świateł na Kąpielisku Miejskim w Maciejowie? Zapraszamy na profil Miasto Zabrze na TikToku.