Zabrze przestrzenią rozwoju

Segreguj odpady z EcoHarmonogramem

18.04.2024

Przypominamy, że w naszym mieście funkcjonuje aplikacja mobilna EcoHarmonogram. Usługa w atrakcyjny i przystępny sposób przybliża zasady segregacji odpadów komunalnych. Jej celem jest usprawnienie systemu gospodarowania odpadami. Ponadto w aplikacji mobilnej została uruchomiona nowa usługa – Serwis Zabrze Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ). Nowy moduł umożliwia dodawanie ogłoszeń i bezpłatną wymianę pomiędzy użytkownikami nieużywanych przedmiotów, takich jak np. meble, dekoracje, ubrania itp., w celu wydłużenia ich cyklu życia i ograniczenia powstawania odpadów.

Mieszkańcy za pośrednictwem aplikacji, po podaniu swojego adresu, mają dostęp do harmonogramu wywozu śmieci. Usługa przypomina o nadchodzących terminach wywozów odpadów oraz przy użyciu przyjaznego interfejsu dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania śmieci.

Dodatkowo Ecoharmonogram umożliwia wniesienie zgłoszenia/interwencji w zakresie niewłaściwego świadczenia usługi.

Link do pobrania aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.codever.ecoharmonogram&hl=en

W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów, wszelkie informacje dostępne w aplikacji mobilnej są dostępne na stronie internetowej miasta, pod linkiem:
https://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/odpady-komunalne/harmonogram-odbioru-odpadow-komunalnych.

W Serwis Zabrze Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ) znajdą Państwo także informacje o lokalnych punktach napraw, również tych, które przyjmują nieużytkowane przedmioty czy też inicjatywach społecznych i dobrych praktykach wpisujących się w koncepcję GOZ.

Przypomnijmy, że aplikacja „EcoHarmonogram” w atrakcyjny i przystępny sposób przybliża zasady segregacji odpadów komunalnych. Jej celem jest usprawnienie systemu gospodarowania odpadami.

Zachęcamy do aktualizacji aplikacji i korzystania z Serwisu Zabrze GOZ.