Zabrze przestrzenią rozwoju

Operacja META. Maturzyści przejęli Zabrze po raz trzynasty!

18.04.2024

Już od trzynastu lat maturzyści kończąc edukację w szkołach średnich, mają swój wyjątkowy dzień w naszym mieście. Wszystko dzięki tradycyjnej już imprezie „Operacja Meta”! Z tej okazji, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się z reprezentantami funkcjonujących w naszym mieście szkół średnich. Życząc powodzenia podczas tegorocznych matur równocześnie wręczyła młodzieży specjalne „MetoKarty”, które upoważniają do wielu zniżek i rabatów zarówno w instytucjach kultury, restauracjach i pubach, jak i zakładach usługowych. Do każdej szkoły trafiła też zabrzańska edycja popularnej gry planszowej Monopoly.

Nazwa imprezy nie jest przypadkowa. Tradycyjnie w ostatni weekend kwietnia, tuż przed egzaminami maturalnymi, absolwenci zabrzańskich szkół świętują dotarcie do mety tego etapu edukacji. Aby uczcić ten moment, a przy okazji dać chwilę wytchnienia przed wymagającymi i stresującymi maturami, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, za pośrednictwem Centrum Organizacji Pozarządowych oferuje im Operację Meta, w trakcie której maturzyści mogą “przejąć” zabrzańskie puby, restauracje i kluby.

Dzięki specjalnym „MetoKartom”, które zostały przekazane dzisiaj tegorocznym maturzystom, mają możliwość skorzystania z licznych zniżek u wielu partnerów – zabrzańskich pubów, restauracji, ale także instytucji kultury czy zakładów usługowych. Większość rabatów dla maturzystów – po okazaniu „MetoKarty” – obowiązuje do końca maja, ale niektórzy oferują je nawet do końca października br.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza
Drodzy Maturzyści!
Przed Wami egzamin dojrzałości. Matury to czas wieńczący nie tylko okres wypełniony intensywną nauką, ale też piękne szkolne lata, które kojarzyć się Wam będą zarówno z przyswajaniem wiedzy, jak i z wieloma innymi wspomnieniami, tworzonymi choćby dzięki zawartym w tym czasie przyjaźniom.
Tradycyjnie chcę podziękować Wam za trud nauki. Aby Wam go nieco wynagrodzić, wraz z partnerami przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcyjnych rabatów. Liczę, że umili Wam to czas tuż przed, ale także już po egzaminach.
Chcę Was także zaprosić do Multikina na dowolny seans, na który wybrać możecie się dzięki dołączonemu do MetaKarty zaproszeniu.
Teraz jednak pozostaje mi życzyć Wam przede wszystkim powodzenia na maturach!