Zabrze przestrzenią rozwoju

2 kwietnia zainaugurujemy XVIII Dni Papieskie

29.03.2024

Tradycyjnie w pierwszej połowie kwietnia zabrzanie świętować będą kolejną, osiemnastą już edycję Dni Papieskich. Tegoroczne obchody rozpoczną się we wtorek, 2 kwietnia, w kościele pw. św. Wojciecha w Zabrzu. O godz. 21.00 odprawione zostanie nabożeństwo pod Krzyżem Papieskim połączone z modlitwą różańcową w 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Tego dnia otwarta zostanie także okolicznościowa wystawa prasowa „A przecież nie cały umieram”, prezentująca wycinki prasowe dotyczące informacji, jakie ukazały się po śmierci św. Jana Pawła II. Wystawa potrwa do 8 kwietnia.

„Kremówki tak, nauka tak. Kawiarenka z oknem na świat: Wymagajmy od siebie, choćby inni…” – to tytuł spotkania, które w ramach XVIII Dni Papieskich odbędzie się w środę, 3 kwietnia, o godz. 17.00, w Teatrze Nowym. W dyskusji udział wezmą m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, red. Szymon Babuchowski, ks. Piotr Brząkalik oraz prof. Tomasz Szczepański.

W czwartek, 4 kwietnia, w Czytelni Głównej MBP w Zabrzu (ul. Wyzwolenia 4), o godz. 12.00 odbędzie się otwarcie wystawy książek, których autorem, bądź bohaterem jest Jan Paweł II.

5 kwietnia, w Multikinie, będą wyświetlane „Filmy z przesłaniem”. Pierwszy z nich – „Niebo nie może czekać” – zostanie wyświetlony o godz. 16.00. O godz. 18.00 będzie można zobaczyć film pt. „Opiekun”. Seanse są bezpłatne – bilety można odebrać w Centrum Organizacji Samorządowych przy ul. Brodzińskiego 4.

Kolejnego dnia, 6 kwietnia, COP na swoim profilu na portalu Facebook oraz na Youtube będzie publikować cytaty, aforyzmy i sentencje św. Jana Pawła II. Start o godz. 10.00.

Zakończenie obchodów XVIII Dni Papieskich nastąpi 8 kwietnia, o godzinie 10.00, w siedzibie Centrum Organizacji Samorządowych wydarzeniem pn. “Każdy ma swoje Westerplatte”, podczas którego uczestnicy podzielą się osobistymi historiami na temat spotkania z Janem Pawłem II.