Ruszył III etap budowy osiedla „Zielona Dolina”!

28.11.2023

Dzisiaj, przy ul. Bażantów 3, wmurowano kamień węgielny, który w symboliczny sposób przypieczętował rozpoczęcie trzeciego etapu budowy osiedla „Zielona Dolina”, które od 2020 r. powstaje w Zabrzu. Przewiduje on budowę kolejnych czterech budynków mieszkalnych. W uroczystości wzięli udział m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz przedstawiciele inwestora – tj. spółki TDJ Estate.

Osiedle „Zielona Dolina” powstaje w Zabrzu przy ulicach Bocianów i Bażantów. Obecnie składa się z ośmiu budynków. W pierwszym etapie inwestycji powstały cztery czterokondygnacyjne bloki, w których łącznie znalazły się 104 mieszkania. W ramach drugiego etapu, który został ukończony w czerwcu br., powstały 124 mieszkania w kolejnych czterech budynkach.

– Projekt architektoniczny osiedla „Zielona Dolina” w pełni wykorzystuje atuty miejsca, w którym powstaje. Wybudowane mieszkania spełniają wymagania współczesnych nabywców. Działania spółki TDJ Estate są spójne z obowiązującą wizją rozwoju urbanistycznego Zabrza. Zielona Dolina to osiedle, w którym przywiązuje się wagę do komfortu i poziomu życia obecnych oraz przyszłych mieszkańców. Jednocześnie kreuje wizerunek Zabrza jako miejsca przyjaznego, z którym warto wiązać życiowe plany – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.