XXVI Przegląd Piosenki Religijnej „Pieśnią Chwalmy Pana”

20.11.2023

W ub. niedzielę, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Pawłowie, odbył się XXVI Przegląd Piosenki Religijnej „Pieśnią Chwalmy Pana”. Do wspólnego śpiewania zaproszono m.in. orkiestrę dętą Huty Łabędy, zespoły parafialne z Pawłowa i Zaborza oraz siostry zakonne z Miami. Ideą koncertu jest wspólne świętowanie oraz integracja międzypokoleniowa mieszkańców.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar. Konferansjerem w trakcie Przeglądu był tradycyjnie ksiądz biskup Andrzej Iwanecki. Koncert prowadziła również Emilia Jonecko.

Dziękuję za wieloletnie zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia, które umacnia naszą wspólnotę lokalną oraz łączy mieszkańców. To wydarzenie promuje wartości chrześcijańskie zawarte w utworach religijnych, a także wspiera osoby uzdolnione wokalnie i popularyzuje kulturę muzyczną – podsumowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.