Zabrze przestrzenią rozwoju

Kolejna edycja „Kolorowych nożyczek” rozstrzygnięta

20.11.2023

W ub. niedzielę, w siedzibie Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, odbyła się IX edycja konkursu fryzjerskiego pt. ”Kolorowe Nożyczki”. Dwudziestu uczniów fryzjerstwa klas I-III szkół branżowych I stopnia rywalizowało w dwóch kategoriach konkursowych.

Zmaganiom uczestników przyglądali się m.in.: zastępca prezydenta Zabrze Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska, Starszy Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu Ryszard Genge, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych Iwona Nowakowska, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych Izabela Toczkowska oraz dyrektor Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego Beata Górecka.

W kategorii „Fale na mokro” zwyciężyły:

  1. Aleksandra Biała – uczennica w Zakładzie Fryzjerskim Marzeny Pieczyskiej.
  2. Julia Bienek – uczennica w Salonie IRENA Martyny Cymbały.
  3. Ewa Bednarek – z Salonu Fryzjerskiego PRESTIŻ Aldony Fil.

W kategorii „Fryzura ślubna z długich włosów” wyróżniono:

  1. Vanessę Gudykę z Salonu Fryzjerskiego Sylwii Tomaszewskiej.
  2. Wiktorię Prokop z Salonu IZABELL Izabeli Lasoty.
  3. Wiktorię Poloczek z Zakładu Fryzjerskiego Marzeny Pieczyskiej.

Puchar Prezesa otrzymała Justyna Szałek z Salonu TWÓJ STYL Iwony Klimaszewskiej.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, „Kolorowe nożyczki” to nie tylko forma współzawodnictwa, ale również doskonały sposób na przygotowanie uczniów do egzaminu końcowego, który będzie zwieńczeniem edukacji szkolnej uczestników oraz potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych w stopniu czeladnika.