Kolejna inwestycja w Zabrzu! Wmurowano akt erekcyjny pod budowę IV trybuny Areny Zabrze

29.09.2023

Dzisiaj odbyło się wmurowanie Aktu Erekcyjnego budowy stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu oraz złożenia podpisu pod tym Aktem.

Umowę na dokończenie budowy stadionu im. E. Pohla w Zabrzu podpisano w Sali Historycznej zabrzańskiego magistratu 16 czerwca br. Wykonawcą wartej 45.979.983,00 zł inwestycji jest Mostostal Zabrze GPBP S.A. Zgodnie z umową firma ma 12 miesięcy na zrealizowanie zadania.

– Podpisanie umowy na dokończenie budowy stadionu to zwieńczenie ogromu pracy, jaki został przez nas dotychczas wykonany. Wartość umowy jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy. Jestem przekonana, że firma MOSTOSTAL Zabrze GPBP, która wielokrotnie sprawdziła się w naszym mieście – m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej, basenu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji „Aquarius” czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze – sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie Trybuny Zachodniej i domknięcie bryły stadionu. Projekt zakłada umiejscowienie w tej części: szatni wraz z kompleksem odnowy biologicznej,  siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego, Klubu Biznesu wraz z restauracją oraz lóż biznesowych, pomieszczeń biurowych a także stanowisk obsługi medialnej.  W wyniku zrealizowanych prac liczba miejsc na stadionie ulegnie zwiększeniu z 24 500 do ok. 32 000.

W imieniu firmy mogę powiedzieć ze jesteśmy zaszczyceni, że możemy rozpocząć budowę ostatniego etapu tego pięknego stadionu. To już kultowe miejsce dla mieszkańców tego miasta. Dołożymy wszelkich starań aby ten stadion był zrealizowany z najwyższa dbałością o najmniejsze szczegóły. To kolejna ogromna inwestycja która wzbogaci portfolio naszej firmy – powiedział prezes Mostostalu Zabrze GPBP Marek Morawski.

Mostostal Zabrze GPBP to sprawdzony i doświadczony wykonawca, który w przeszłości uczestniczył w realizacji I etapu przebudowy stadionu, a obecnie kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu.

Dzisiejsza uroczystość to niezwykle ważne i symboliczne wydarzenie dla naszego miasta. Finalizujemy właśnie największą kubaturową inwestycję w Zabrzu. Bardzo cieszy nas, że realizujemy to niełatwe zadanie zgodnie z terminarzem – skomentowała Mariola Kosiorek, prezes spółki Stadion.