Już w czwartek – „Rowerowe otwarcie alei Korfantego”!

25.09.2023

Końca dobiegła realizacja wartego 48 mln zł zadania pn. „Budowa przedłużenia Alei Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów w Zabrzu”. W związku z tym już w najbliższy czwartek, 28 września, nowo wybudowany odcinek tej newralgicznej drogi zostanie oddany do użytku kierowców (o godz. 19.00). Zanim jednak się to stanie – o godz. 16.40 nastąpi „Rowerowe otwarcie alei Korfantego”, na które zaprasza prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Start rowerowego peletonu zorganizowany zostanie w Mikulczycach, na skrzyżowaniu ul. Tarnopolskiej z przedłużeniem alei Korfantego (godz. 16.40).

Z pewnością warto wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, nie tylko dlatego, że aleje otworzą rowerzyści, ale też z uwagi na atrakcyjne nagrody, jakie można przy okazji zdobyć.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stowarzyszenie Aktywne Zabrze za pośrednictwem strony www.aktywnezabrze.pl
Liczba miejsc ograniczona.

Przedłużenie al. Korfantego to niezwykle oczekiwana przez mieszkańców Zabrza inwestycja. Wykonawcą prac była Eurovia Polska SA, która zgodnie z przyjętym harmonogramem wykonała ponad kilometrowy odcinek drogi, która połączyła istniejącą al. Korfantego oraz ulice: Tarnopolską i Brygadzistów. W ramach zadania powstały także dwa obiekty mostowe: nad jarem po kolei piaskowej oraz nad ciekiem wodnym. W ramach tego zadania przebudowano także skrzyżowanie z ul. 11 Listopada oraz z ul. Mickiewicza oraz rondo łączące al. Korfantego z ulicami: Tarnopolską oraz Brygadzistów. Oprócz drogi, która znacznie odciąży ruch w śródmieściu oraz usprawni komunikację ze specjalną strefą ekonomiczną, mieszkańcy będą mogli teraz korzystać także z nowych chodników czy ścieżek rowerowych. Nie zabraknie także obniżających poziom hałasu ekranów akustycznych oraz nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia LED.

Całkowita wartość zadania to 48 mln zł. Na ten cel Zabrze pozyskało aż 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu.