Biegacze przywitali jesień na „Leśnym”

25.09.2023

Deszczowa aura nie odstraszyła ponad setki biegaczy, którzy w sobotnie przedpołudnie stawili się na drugiej edycji Jesiennego Biegu Leśnego. Na uczestników czekały trzy dystanse w dwóch kategoriach: 5 i 10 kilometrów dla biegaczy i 5 kilometrów nordic walking.

Tegoroczna edycja biegu terenowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu tradycyjnie już odbyła się na terenie Kąpieliska Leśnego, z którego uczestnicy poprowadzeni zostali trasą przez okalający kompleks las. Na biegaczy czekała jedna pętla na krótszym i dwie na dłuższym dystansie, a nad prawidłowym oznakowaniem trasy czuwali uczniowie Centrum Edukacji w Zabrzu. Wodę dla biorących udział w zawodach zapewniło Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które zachęcało również do tego, by na co dzień pić zabrzańską kranówkę. Organizatorzy zadbali również o profesjonalny pomiar czasu każdego z uczestników.
Wyniki są dostępne online na stronie: www.zmierzymyczas.pl

Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem, na zwycięzców czekały natomiast nagrody i statuetki w sześciu kategoriach dla każdego z dystansów. Zwycięzców uhonorował zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrząstek-Bar oraz prezes MOSiR w Zabrzu Zdzisław Trzepizur. Wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostały również nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów biegu.