Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego pt. „Ludzie”

21.09.2023

Już jutro, o godz. 18.00, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Biskupicach (ul. Kossaka 23), rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego. To kolejne wydarzenie tego typu służące promowaniu twórczości zabrzańskich artystów.

Grzegorz Sobolewski – absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, muzyk, malarz, żongler; działalność artystyczną rozpoczął w 1995 roku jako współzałożyciel zabrzańskiej formacji Nightly Gale. Przez dziewięć lat związany z cyrkiem ulicznym, między innymi z grupami Yoma oraz Margeritha, z którymi występował w całej Polsce. Obecnie muzykuje w zespołach Obibok i Bladpruf. Od lat zafascynowany jest rysunkiem, fotografią, reżyserią i montażem filmów.

Jak mówi: „„Ludzie” to pierwsza wystawa na mojej malarskiej drodze. Tytuł wystawy, jak nietrudno się domyślić, nawiązuje wprost do jej treści. To prace związane z człowiekiem, głównie portrety ludzi znanych, mniej znanych, znajomych i wymyślonych. Człowiek to pejzaż, zależny od pogody, nastroju, relacji między twórcą a obiektem. Portret to próba oddania tej relacji, ale też zabawa światłem, kolorem, kompozycją… W pracach tych eksperymentowałem z technikami i choć prawdopodobnie mają wspólny mianownik, chciałem, by każda była inna, tak jak inny jest każdy człowiek ze swoją unikalną historią.”