Zabrze przestrzenią rozwoju

Na osiedlu „Zielona Dolina” oddano do użytku kolejne bloki

05.06.2023

W miniony piątek, 2 czerwca, odbyło się oficjalne oddanie do użytku drugiego etapu budowy osiedla „Zielona Dolina” w Zabrzu. Z tej okazji inwestor, TDJ Estate, zorganizował festyn rodzinny. Inwestycja obejmowała cztery budynki ze 124 mieszkaniami i 3 lokalami usługowymi, wśród których znajdzie się m.in. żłobek. W uroczystości otwarcia udział wzięła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz radny Rady Miasta Zabrze Janusz Bieniek.

Na wszystkich przybyłych czekały liczne atrakcje, m.in. wata cukrowa i popcorn, atrakcje sportowe z nagrodami organizowane przez Akademię Piłkarską Górnika Zabrze, animacje dla najmłodszych prowadzone przez Żłobek Multisensoryczny Mądre Sówki w Zabrzu, spotkanie z maskotką Górnika Zabrze „Jorguś”, zabawy na dmuchanej „dżungli”oraz zajęcia kreatywnej jogi dla rodziców z dziećmi z Joga Garden.

Osiedle „Zielona Dolina” powstaje w Zabrzu przy ulicach Bocianów i Bażantów. Obecnie składa się z ośmiu budynków. W pierwszym etapie inwestycji powstały cztery czterokondygnacyjne bloki, w których łącznie znalazły się 104 mieszkania. W ramach drugiego etapu, który właśnie został ukończony, zrealizowano 124 mieszkania. W piątek oficjalnie zakończono tę część inwestycji, a w uroczystym oddaniu do użytku kolejnych budynków wzięli udział przedstawiciele TDJ Estate oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz mieszkańcy osiedla.

Drugi etap osiedla obejmuje kawalerki oraz lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 34,41 mkw. do 105,71 mkw. Do każdego mieszkania przynależy balkon, taras lub ogródek. Na parterze jednego z budynków mieszczą się trzy lokale przeznaczone pod funkcje handlowo-usługowe, które pozwolą spełnić najważniejsze potrzeby mieszkańców. Na terenie zewnętrznym znajduje się ogólnodostępny parking.

Inwestycja jest dobrze skomunikowana z sąsiednimi miastami, m.in. Gliwicami i Tarnowskimi Górami. Jednocześnie powstaje w zielonej okolicy – otoczenie pól, łąk i lasów oraz przepływający tuż obok Potok Rokitnicki sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Z tym krajobrazem koresponduje otwarty charakter osiedla, a także przestrzeń między budynkami wypełniona roślinnością, małą architekturą i placem zabaw, tworząca warunki do wypoczynku i nawiązywania sąsiedzkich relacji.

W TDJ Estate budujemy nie tylko mieszkania, ale również społeczności. Oficjalne otwarcie drugiego etapu osiedla połączyliśmy z celebrowaniem Dnia Dziecka, by powitać nowych mieszkańców w radosnej atmosferze i ułatwić im lepsze poznanie się. Wierzymy, że działania służące wzmacnianiu więzi są kluczem do tworzenia wartościowych inwestycji – mówił Adam Urbański, dyrektor ds. sprzedaży w TDJ Estate. – W ofercie posiadamy jeszcze 3-i 4-pokojowe mieszkania, które są idealne dla rodzin poszukujących komfortowego miejsca do życia wśród natury i spokoju, a jednocześnie ceniących wygodne połączenia z dużymi ośrodkami miejskimi – dodaje Adam Urbański.

Obecnie trwają już prace nad uruchomieniem trzeciej fazy inwestycji, w ramach której planowane jest zbudowanie kolejnych czterech budynków z mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach oraz lokalami usługowymi. Wkrótce na osiedlu pojawią się również nowi najemcy: przedszkole oraz salon kosmetyczny i fryzjerski. Za projekt architektoniczny odpowiada znana i wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna Franta Group.

Łącznie projekt Zielonej Doliny obejmuje 28-hektarowy teren, na którym powstaną nie tylko budynki wielorodzinne, ale również domy szeregowe oraz wolnostojące. Część tego obszaru (8 ha), który rozciąga się wzdłuż Potoku Rokitnickiego, zostanie przeznaczony pod funkcje rekreacyjne.