Pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu już działa!

02.06.2023

Dziś, o godz. 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw w Zabrzu. Zlokalizowany na osiedlu Janek obiekt od dziś cieszyć będzie najmłodszych mieszkańców naszego miasta w ciepłe dni. Do dyspozycji dzieci jest aż 21 różnych urządzeń. Nie zabrakło również niezbędnej infrastruktury wokół obiektu, m.in. przebieralni i toalet.

W wydarzeniu udział wzięła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zabrzańscy radni, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu, przedstawiciele wykonawcy zadania oraz zaproszeni goście. O oprawę artystyczną zadbały dzieci z Przedszkola nr 49, które na tę okazję przygotowały taneczne występy oraz okolicznościowy wierszyk.

– To warta 2,5 mln zł inwestycja, na którą skutecznie pozyskaliśmy 90 proc. dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dzięki temu dzieci i młodzież od dziś będą mogły korzystać z wodnego placu zabaw – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Warto podkreślić, że jest to pierwszy w Zabrzu wodny plac zabaw, ale nie ostatni. Kolejny taki obiekt ma powstać w rewitalizowanym Parku Hutniczym, usytuowanym w centrum naszego miasta. Koszt wykonania placu zabaw z dostępem dla osób niepełnosprawnych wynosi blisko 1,5 mln zł.