Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu ogłasza nabór wniosków

31.05.2023

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców zostanie przeprowadzony w terminie: 19.06 – 21.06 br.

Wniosek wraz z załącznikami (zgodnie z obowiązującym wzorem) można złożyć w formie papierowej lub elektronicznej.
Wnioski zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej są przyjmowane we wskazanym terminie naboru, od godziny 08:00 pierwszego dnia naboru do godziny 15:00 ostatniego dnia naboru.

Wnioski w formie papierowej można złożyć:
a) w sekretariacie Urzędu (pokój 805);
b) za pośrednictwem operatora pocztowego.

Dla wniosków przesłanych za pośrednictwem operatora pocztowego o terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do Urzędu.
Wnioski w formie elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym,  należy przesłać:
– za pośrednictwem platformy praca.gov.pl, jako załącznik do „Pisma do Urzędu”;
– na adres poczty elektronicznej: kfs@pupzabrze.pl;
– za pomocą platformy ePAUP

Urząd może rozpatrzyć pozytywnie wniosek pracodawcy, który nie wpisuje się w żaden z priorytetów KFS jedynie wtedy, gdy pozostaną w dyspozycji Urzędu środki po rozpatrzeniu wniosków spełniających priorytety.

Zasady przyznawania pracodawcy środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego, w tym warunki i tryb przyjmowania wniosków, priorytety Ministra właściwego ds. pracy oraz Rady Rynku Pracy ustalone na 2023 r. dotyczące kierunków wydatkowania środków oraz elementy umowy zawieranej z pracodawcą zostały określone w Regulaminie przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców ze środków KFS.
Prosimy o zapoznanie się z zapisami Regulaminu.

Wysokość środków z Rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego będąca w dyspozycji PUP Zabrze: Informujemy, że limit środków finansowych przeznaczonych na realizację wniosków wynosi
354 321,50zł.