Dzień Dziecka w Zabrzu – będzie się działo!

30.05.2023

1 czerwca będziemy obchodzić jedno z najwdzięczniejszych świąt w kalendarzu – Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym mieście imprezy i wydarzenia, organizowane z myślą o najmłodszych rozpoczną się już jutro, kiedy to na deskach Teatru Nowego wystawiony zostanie spektakl specjalnie dla najmłodszych. Sylwia Grzeszczak zaśpiewa na scenie przy M1 w czwartkowy wieczór, a od wczesnych godzin porannych w Zabrzu odbywać się będą liczne festyny, animacje, turnieje, gry i konkursy.

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza dzieci na spektakl „Niesamowite przygody skarpetek”, który będzie odgrywany kilkukrotnie 31 maja, a także 1 oraz 2 czerwca. Dokładny repertuar mogą Państwo znaleźć na stronie www.teatrzabrze.pl.

Mała Be – bohaterka spektaklu opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyły by przeżyć przygody! Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacje lalek i piosenki. Opowieść jest wesoła i bogata w mądre przesłania.

Tradycyjnie jak co roku w przestrzeniach Areny Zabrze odbędzie się wydarzenie organizowane z myślą o dzieciach z naszego miasta. 1 czerwca, w czwartek, od godziny 9.00 do 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z wielu atrakcji, jakie zostały przygotowane specjalnie dla nich. W programie: animacje i zabawy, dobra muzyka, zajęcia z instruktorką fitness, nauka gry w tenisa i turniej minitenisa, turnieje „piłkarzyków”, dmuchańce, turniej piłkarski drużyn 6-osobowych, degustacje i niespodzianki, a także stoiska z zabawkami.

Dzień Dziecka przed Centrum Handlowym M1. Gwiazdą wieczoru – Sylwia Grzeszczak

Od godz. 13.00 do godz. 21.00, na parkingu centrum handlowego M1 w Zabrzu, z okazji Dnia Dziecka odbędzie się wydarzenie, w ramach którego organizatorzy zadbali oczywiście o moc atrakcji dla całej rodziny.

Najmłodszych ucieszą z pewnością balonowe zwierzaki, malowanie twarzy, warsztaty cyrkowe, dmuchańce, zjeżdżalnia, zamek oraz euro bunnge.

Na scenie wystąpią: dziecięce zespoły muzyczne, Disco Kids, zespół Stonoga i gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Będzie można wziąć udział także w warsztatach magii z Mitorajem i posłuchać bajkowej listy przebojów.

W obchody Dnia Dziecka włączyły się także dzielnice naszego miasta, m.in.:

Zabawa dla całej rodziny odbędzie się m.in. w ogrodzie Przedszkola nr 16 w Zabrzu. Rada Rodziców przedszkola wraz z Radą Dzielnicy Poremba organizuje Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godzinie 16.30. W programie: dmuchańce, balony, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, straż pożarna, zajęcia piłkarskie, przejażdżki konne oraz grill.

W dzielnicy Rokitnica na mieszkańców również czekają ciekawe wydarzenia. W piątek, 2 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 28 w godzinach 16-18 organizuje Festyn Rodzinny. Natomiast w niedzielę, 4 czerwca, od godziny 11.00 do 15.00 ,odbędzie się kolejna edycja Sportowego Festynu Rodzinnego z SWSM Promotor przy Szkole Podstawowej nr 29. W programie: konkurencje sportowe, pokazy, animacje i strefa gastro. Szczegóły znajdziecie na plakatach.