Zabrze przestrzenią rozwoju

Przed nami XVI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie)Łam się”

25.05.2023

W ostatni majowy weekend do Zabrza po raz kolejny zawita festiwal tańca ulicznego „(Nie) Łam się”.  Wydarzenie od dwudziestu lat gromadzi ponad 500 młodych tancerzy w wieku od 6 do 20 lat.

W sobotę, 27 maja, odbędzie się XVI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 11.00 w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” w Zabrzu (ul. Wolności 406). Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Organizatorzy zaplanowali rywalizację w kategoriach: formacji, mini formacji, duetów i walki taneczne solistów. Na scenie zagoszczą zespoły i soliści z Zabrza, Gliwic, Katowic, Chorzowa, Knurowa, Rudy Śl., Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich. Pyskowic, Tych, Częstochowy, Krakowa, Opola, Radomia i Kielc.

Turniej odbędzie się w trzech blokach, zgodnie z kategoriami wiekowymi: dzieci 7-11 lat, juniorzy 12-15 lat i  młodzież 16-20 lat. Tancerzy oceniać będą renomowani tancerze i instruktorzy tańca: Marta Mościcka (Wrocław), Paweł Tolak (Warszawa) oraz Dawid Mularczyk (Poznań).  Za muzykę odpowiadać będzie dj HWR, a Turniej poprowadzi tancerz Paweł Szlinger.

Organizatorem kolejnej edycji projektu „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4  w Zabrzu przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Zabrzu i Rady Rodziców przy OPP4 „CET”. Pomysłodawczynią i koordynatorem projektu jest Agata Zeliszek, nauczyciel Studia Tańca Ulicznego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu.