„Cisnymy na wieża po ćmoku” – zapisy tylko do jutra!

31.03.2023

Już 14 kwietnia odbędzie się druga edycja biegu „Cisnymy na wieża” organizowanego przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza w obiekcie Carboneum przy ul. Jana Zamoyskiego 2. Chętni mogą zgłosić swój udział tylko do końca marca za pośrednictwem specjalnego formularza.

Meta biegu zlokalizowana będzie w kawiarni „Kelnerzy na Wieży” a na zawodników czekać będzie do pokonania siedem pięter, czyli 130 schodów. Udział wziąć mogą zarówno profesjonalni biegacze, jak i pasjonaci. Jak przekonują organizatorzy, akcja ma na celu promowanie biegania jako jednej z najlepszych form aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasz organizm, a także może być znakomitą formą relaksu. Wśród zalet tego sportu wymieniają również: poprawę pracy najważniejszych narządów wewnętrznych, zmniejszenie ryzyka zawału, wzmocnienie odporności, zrzucenie nadwagi, poprawę kondycji, wzmacnianie mięśni kręgosłupa, kości i stawów oraz zapobieganie cukrzycy.

Zapisy w formie elektronicznej będą się odbywały poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej: https://elektronicznezapisy.pl/event/8021.html do 31 marca, do godz. 24.00.