Zabrze przestrzenią rozwoju

Kolejne zabrzańskie przedszkole po termomodernizacji

24.03.2023

Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola nr 7 w Zabrzu przy ul. Wolności 215a. Z tej okazji odbyła się dzisiaj uroczystość oddania do użytku wyremontowanego obiektu, podczas której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. To kolejne przedszkole w naszym mieście, które stało się jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla najmłodszych mieszkańców, a docieplenie ścian elewacji przyczyni się w znaczący sposób do poprawienia efektywności energetycznej budynku.

W akademii, przygotowanej przez przedszkolaki pod okiem grona pedagogicznego, udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu zaangażowanych w realizację inwestycji oraz zaproszeni goście. Dzieci zaprezentowały program pn. Cztery Pory Roku, który obejmował m.in. układy taneczne, wiersze, a także piosenki.

Prace w ramach inwestycji objęły termomodernizację obiektu wraz z jego dostosowaniem do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych w tym m.in.: wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, renowacją ścian zewnętrznych elewacji budynku, remontem podłóg, remontem dachu i stropu, wymianą stolarki drzwiowej i okiennej, wymianą wykładzin podłogowych, tynkowaniem, pracami malarskimi, pracami związanymi z kładzeniem glazury na ścianach, wykonaniem posadzek i ścianek działowych, wymianą systemu wentylacji, armatury łazienkowej, instalacji elektrycznej, odgromowej, sanitarnej oraz gazowej.

Całkowity koszt wykonanych robót: 1 367 694,81 zł.