Trwa XIV edycja Śląskiego Wiosennego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

23.03.2023

W zabrzańskim obiekcie „Aquarius Kopernik” trwa właśnie XIV edycja Śląskiego Wiosennego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów jest Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze. Wydarzenie współorganizują: Miasto Zabrze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 w Zabrzu, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie oraz Zabrzański Kompleks Rekreacji „Aquarius Kopernik”.

Zawodników dopingowali m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba, zastępca dyrektora Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Bartosz Kwestorowski, koordynator ds. osób niepełnosprawnych Renata Skrok, przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

– Dzięki Państwa działalności zawodnicy spełniają się nie tylko sportowo, ale także uczą się nowych umiejętności, odwagi i pewności siebie. Uczestnicy przełamują własne bariery, jednocześnie zwiększają świadomość społeczną na temat możliwości niepełnosprawnych osób. Przekazuję słowa uznania trenerom, opiekunom za trud wychowawczy oraz serce włożone w pracę z młodzieżą – zwróciła się do uczestników dzisiejszej olimpiady Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta miasta Zabrze.

W mityngu udział biorą członkowie klubów pływackich z miast województwa śląskiego.