Już wkrótce w Zabrzu – XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne

22.03.2023

Już tylko miesiąc dzieli nas od XIII Międzynarodowych Targów Turystycznych. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w naszym mieście 21 i 22 kwietnia. W tym roku państwem partnerskim Targów będzie Bośnia i Hercegowina, która zaprezentuje swoją ofertę turystyczną i kulturalną. Będzie można spróbować specjałów, z których słynie ten kraj, zobaczyć występy artystyczne przybliżające bałkańską kulturę. Po raz pierwszy do współpracy zaprosiliśmy też miasto partnerskie, którym został Ogrodzieniec. Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech i Słowacji. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji.

Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swój udział w trzynastej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu, możemy znaleźć m.in.: Bielsko-Biała, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Jarosław, Urząd Marszałkowski z Olsztyna, Akademia Bushcraftu i Survivalu czy też Parowozownię Skierniewice.

XIII Międzynarodowym Targom Turystycznym w Zabrzu towarzyszyć będzie XVII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego (20-21 kwietnia) organizowana od 2004 r. przez Miasto Zabrze.

W centrum uwagi konferencji znajdzie się analiza przestrzeni miejskiej dysponującej obiektami przemysłowymi, przede wszystkim tymi zabytkowymi, poddawanymi rewitalizacji i adaptacji dla celów użyteczności publicznej, handlowej, kulturalnej (np. jako galerie sztuki, sale koncertowe, teatry), a także jako atrakcje turystyczne same w sobie, przystosowane do zwiedzania, z uwagi na ich walory historyczne, społeczne i kulturowe.

Aktualne informacje zarówno na temat Targów, jak i Konferencji, znajdziecie Państwo na stronie: www.targi-zabrze.pl a także na specjalnie dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

Tym razem Międzynarodowe Targi Turystyczne odbędą się w Arenie Zabrze przy ul. Roosevelta 81.