Zabrze przestrzenią rozwoju

Trwa X edycja konkursu „Zabrzański Biznesplan”

17.03.2023

Trwa kolejna edycja konkursu „Zabrzański Biznesplan”. Za nami pierwsze spotkanie kapituły konkursu, przed którą pierwsi uczestnicy przedstawili swoje plany. Pomysły na własny biznes można było zgłaszać do Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości do 30 grudnia ub.r. Na pewno warto, gdyż na laureatów konkursu czekają cenne nagrody, w tym m.in. nagrody pieniężne, pomieszczenia pod działalność gospodarczą, obsługa prawna i podatkowa, coaching biznesowy i in.

Kapituła Konkursu składa się z przedsiębiorców, przedstawicieli nauki i instytucji otoczenia biznesu – fundatorów nagród w Konkursie. Została powołana zarządzenia nr ZCRP/913/2022 Prezydenta Miasta Zabrze.

Celem konkursu „zabrzański Biznesplan” jest przede wszystkim wspieranie przedsiębiorczości i pobudzenie aktywności mieszkańców w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Zabrzu. Uczestnicy mogą liczyć na cenne nagrody ufundowane przez organizatorów oraz partnerów, którymi są firmy i instytucje od wielu lat funkcjonujące na rynku. Łączna pula nagród w dziewiątej edycji konkursu wyniosła ponad 200 tys. zł i nie inaczej będzie i tym razem.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczestnicy musieli złożyć wypełnione formularze, w których sporządzili biznesplan. W drugim nadesłane biznesplany ocenia pod względem formalnym i merytorycznym kapituła. Podczas finałowej gali ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody oraz wyróżnienia.