Zabrze przestrzenią rozwoju

Chcesz być informowany na bieżąco o przerwach w dostawie wody ? Zapisz się do usługi powiadomień SMS-owych 

08.02.2023

Przerwa w dostawie wody może być spowodowana awarią sieci wodociągowej lub planowanymi z wyprzedzeniem remontami, które mają polepszyć działanie wodociągów. Awaria wody to z reguły losowy wypadek, którego często nie da się przewidzieć – często wynikiem takiej usterki jest brak dopływu wody do odbiorców, co z kolei bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. prowadzi usługę powiadomień SMS-owych, aby w takich sytuacjach mieszkańcy miasta, których dotyczy przerwa w dostawie wody, jak najszybciej dowiedzieli się o tej informacji.

Usługa jest darmowa. SMS-y o awariach oraz wyłączeniach wody wysyłane są codziennie od  6:00 do  22:00.

Aby zapisać się do usługi, należy wysłać SMS-a na numer 664 071 500 o treści: prefiks, gdzie prefiks jest numerem obszaru miasta. Koszt wysłania SMS-a jest uzależniony od operatora.

Przykładowo wpisanie nr. 10 – zapisze do subskrypcji dzielnicy Maciejów.

DzielnicaPrefiksDzielnicaPrefiks
Maciejów10Mikulczyce19
Biskupice11Osiedle Młodego Górnika20
Rokitnica12Osiedle Mikołaja Kopernika21
Helenka13Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego22
Zaborze Południe14Guido23
Zaborze Północ, Poremba15Pawłów24
Centrum Północ, Skłodowskiej-Curie, północna część Środmieścia16Kończyce25
Centrum Południe, południowa część Środmieścia17Makoszowy26
Grzybowice18Zandka27

Można zapisać się do kilku grup. Aby zapisać się do następnej grupy, należy wysłać kolejnego SMS-a.

Po zapisaniu się do usługi w przypadku przerwy w dostawie wody w danej dzielnicy otrzymamy SMS-a.

Treść SMS-a będzie następująca:

AWARIA: z podaniem przybliżonego miejsca awarii REJON: z podaniem nazw ulic, na których może nie być wody CZAS: przewidywany termin usunięcia awarii podany w godzinach lub w przedziale od której do której godziny.

np. AWARIA: Wolności 215 REJON: Wolności od 200 do 230, Torowa, Podgórna CZAS: 2 godziny


Aby zrezygnować z powiadomień, należy wysłać SMS-a na numer 664 071 500 o treści: prefiks, gdzie prefiks jest numerem dzielnicy, z której były wysyłane powiadomienia. Koszt wysłania SMS-a jest uzależniony od operatora.

Należy pamiętać, że wykaz awarii wysyłany SMS-ami jest przybliżony. Nie należy go traktować jako wyznacznika braku wody w danym rejonie. Są to orientacyjne informacje o miejscach, a przedstawiciele ZPWiK dokładają starań, aby wiadomości były jak najbardziej szczegółowe.

Powiadomienia SMS to jedna z możliwości uzyskania informacji o przerwie w dostawie wody. Komunikaty na ten temat są również publikowane na stronie internetowej ZPWiK oraz na profilu na Facebooku – Wodociągi Zabrze.