Zabrze przestrzenią rozwoju

Co Teatr Nowy przygotował na weekend?

27.01.2023

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, jak spędzić ciekawie nadchodzący weekend polecamy wizytę w Teatrze Nowym, który przygotował propozycję na każdy z najbliższych trzech wieczorów. Dzisiaj na deskach naszego zabrzańskiego teatru wystawiona zostanie sztuka “Chopcy z Roosevelta”. Natomiast 28 i 29 stycznia Teatr Nowy zaprasza na spektakl pt. “Okno na parlament”. 

“Chopcy z Roosevelta” Katarzyny Knychalskiej, w reżyserii Jacka Głomba to spektakl inspirowany książką Pawła Czado “Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach”. Opowieść o Górniku nie będzie jednak stricte dokumentalna. Teatr nie lubi dosłowności. Artyści tworząc lokalne opowieści czerpią szeroko z faktów, ale potem pozwalają sobie przełożyć je na teatralną metaforę. Dzięki temu spektakl nie pozostaje jedynie lokalny – robi się zrozumiały dla mieszkańców innych miast. W przypadku Górnika takie „zuniwersalizowanie” opowieści jest szczególnie ważne, bo przecież sukcesy drużyny swoim zasięgiem wychodziły daleko poza Zabrze.

W rolach głównych zobaczymy: Hannę Boratyńską, Annę Konieczną, Joannę Romaniak, Macieja Kaczora, Andrzeja Kroczyńskiego, Krzysztofa Urbanowicza, Jakuba Piwowarczyka, Mariana Wiśniewskiego.

„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości, w której precyzyjnie skonstruowana intryga i brawurowe tempo akcji, ani na chwilę nie dają widzowi odetchnąć.

Na scenie zobaczymy: Jolantę Niestrój-Malisz, Joannę Romaniak, Dorotę Rusek-Binowską, Renatę Spinek, Grzegorza Cinkowskiego, Andrzeja Kroczyńskiego, Roberta Lubawego, Jakuba Piwowarczyka, Mariana Wiśniewskiego oraz Zbigniewa Stryja.

Repertuar Teatru Nowego w Zabrzu na luty znajdziecie Państwo na stronie https://teatrzabrze.pl/schedule/