Zabrze przestrzenią rozwoju

Postępują prace w ciągu alei Korfantego

24.01.2023

Trwają prace remontowe w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP”. W związku z tym przypominamy o zmienionej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania wyżej wymienionych dróg.

Od 3 stycznia w ciągu al. Korfantego wprowadzone zostało zwężenie drogi do jednego pasa jezdni w każdym z kierunków wraz z przeniesieniem całego ruchu na wiadukt zachodni. Jednocześnie zamknięty pozostaje zjazd z DK88 na al. Korfantego, w związku z tym wprowadzony został objazd ulicami Szkubacza i Mielżyńskiego. W rejonie prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.

W ramach przeprowadzanej inwestycji wykonano już prace rozbiórkowe na wiadukcie zachodnim (nawierzchnia jezdni i chodników) oraz przeprowadzone zostały badania elementów betonowych. Przęsło skrajne od strony os. Kopernika zostało podniesione. Trwają przygotowania do podniesienia przęsła skrajnego od strony Centrum. Prowadzone są również roboty związane z wymianą łożysk. Jednocześnie zakończyły się prace związane ze wzmocnieniem podpór pośrednich, w ramach których po stronie południowej zmodernizowano 12 słupów.

Warto przypomnieć, że w Zabrzu prowadzonych jest aktualnie szereg inwestycji drogowych mających na celu usprawnienie komunikacji w naszym mieście m.in.: remontowany jest wiadukt w ciągu ul. Heweliusza/Hermisza, trwa budowa nowego wiaduktu przy ulicy Roosevelta, rozbudowa skrzyżowania ulic Tarnopolska, Kościuszki, Chopina, przedłużenie al. Korfantego do ul. Brygadzistów wraz z budową ronda turbinowego w rejonie skrzyżowania ulic Tarnopolska i Brygadzistów, a także miejsc postojowych przy ulicy Staromiejskiej i Niepokólczyckiego. Wkrótce rozpocznie się również budowa nowych odcinków ul. Sudeckiej i Obrońców Westerplatte.