Bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”

24.01.2023

Już w lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. W Zabrzu warsztaty programistyczne odbędą się 4 i 11 lutego w budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. H. Sienkiewicza 33. Wydarzenie wspierają prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik, Ministerstwo Edukacji Narodowej, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński, GovTech, NASK i ORE.

W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania organizatorzy spróbują połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. Obszary i języki programowania takie jak np.  Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”! Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym.

Zapisy na warsztaty już się rozpoczęły. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty na stronie www.kodujzgigantami.pl .