Konsultacje społeczne dotyczące części linii komunikacji publicznej w Zabrzu

Konsultacje społeczne dotyczące części linii komunikacji publicznej

Od dzisiaj (23 stycznia) mieszkańcy naszego miasta będą mogli przekazać swoje opinie na temat projektu zmian obsługi i oferty przewozowej transportu zbiorowego na terenie Zabrza. Konsultacje społeczne będą trwały do piątku, 28 kwietnia.

Projekt uwzględnia między innymi:

–     zmiany tras przejazdu niektórych linii autobusowych,

–     uruchomienie nowych linii autobusowych,

–     uruchomienie komunikacji do obszarów peryferyjnych, pozbawionych komunikacji,

–     odciążenie układu drogowego miasta poprzez zmienienie częściowo trasy przejazdu taboru autobusowego, co wpłynie na znaczącą poprawę i upłynnienie ruchu na danym odcinku.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem, który został poddany konsultacjom – do pobrania tutaj.

Mieszkańcy miasta mogą składać swoje wnioski i opinie do projektu pisemnie w Urzędzie Miejskim w Zabrzu (sekretariat Biura Głównego Inżyniera Miasta, ul. Religi 1, pokój 217) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: sekretariat_gim@um.zabrze.pl