Kolejny transport z darami wyruszył z Zabrza do Równego/ Ще один транспорт із подарунками, вирученими від Забрзе до Руне

23.01.2023

Dziś mieszkańcom Ukrainy przekazany został kolejny transport pomocy humanitarnej. Wśród przekazanych darów znalazły się m.in. dwa generatory o mocy 66kVA zakupione w odpowiedzi na apel mera miasta partnerskiego Równe.

Oprócz agregatów na Ukrainę trafiły najpotrzebniejsze w tej chwili artykuły: żywność o długim terminie przydatności, środki medyczne, świeczki, artykuły higieniczne oraz ciepła odzież, koce i śpiwory. Jak podkreślają pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych, którzy osobiście koordynują przekazywanie pomocy, nieustannie trwa zbiórka kolejnych darów dla objętych konfliktem zbrojnym mieszkańców Ukrainy.

Przypominamy, że dla zapewnienia kompleksowej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny trwającej w Ukrainie Miasto Zabrze przygotowało specjalne subkonto na rachunku Urzędu Miejskiego. Wszystkie zainteresowane osoby oraz firmy będą mogły wpłacać tam darowizny na rzecz obywateli Ukrainy. W pierwszej kolejności fundusze te przekazane zostaną na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Wpłaty dokonywane w walutach obcych będą przewalutowane automatycznie według kursów z tabeli.

Wpłat należy dokonywać korzystając z poniższych danych:

Miasto Zabrze
41-800 Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7

Tytuł przelewu: „Darowizna na pomoc dla Ukrainy”.

  • Przelewy krajowe na numer rachunku: 03 1050 1070 1000 0090 3268 5357
  • Przelewy zagraniczne na numer rachunku IBAN: PL03 1050 1070 1000 0090 3268 5357

Dodatkowe dane do przelewów zagranicznych Kod BIC Swift ING Banku Śląskiego: INGBPLPW.

Rachunek obsługiwany jest przez ING Bank Śląski S.A.


Zachęcamy Państwa również do dalszego udzielania wsparcia rzeczowego zarówno uchodźców, jak i tych, którzy pozostali na terenie walczącej Ukrainy. W naszym mieście dary przyjmowane są m.in. w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4.

Do siedziby COP można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.), środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory, pościel itp. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe. Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 15.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

Bezpłatne ubrania i obuwie dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn czekają na uchodźców wojennych z Ukrainy w Centrum Handlowym Platan. W jednym z lokali galerii uruchomiony został sklep socjalny z darami, koordynowany przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. Sklep czynny jest w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00-18.00. Wszystkie ubrania oraz obuwie – zarówno nowe, jak i używane w dobrym stanie – przekazywane są uchodźcom bezpłatnie.