Już dzisiaj otwarcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”!

06.12.2022

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą nasze miasto w trakcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”. Już dzisiaj czeka nas oficjalne otwarcie tego wydarzenia, a dokona tego nikt inny jak sam św. Mikołaj, który o godz. 16.15 przejdzie w paradzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności, gdzie o godz. 17.00 nastąpi iluminacja miejskiej choinki.

Na placu Wolności będzie można wziąć również udział w mikołajkowych animacjach i konkursach, które rozpoczną się o godz. 14.00. Tego dnia na scenie zaprezentują się najmłodsi zabrzanie, którzy będą mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności. Na godz. 17.15 zaplanowano spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami.

To z pewnością jedno z najbardziej ciepłych i klimatycznych wydarzeń w naszym mieście, impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowana do szerokiej publiczności. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku, ponieważ organizatorzy zadbali by wśród jarmarkowych atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

Od dzisiaj do 23 grudnia stoiska handlowe będą otwarte w godz. 10.00-18.00. W świątecznych domkach znajdziemy wystawców oferujących m.in. rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe smakołyki, grzańce, pierniki, swojskie ciasta i specjały kuchni regionalnej.

Organizatorzy Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta” zapraszają także na Koncert Kolęd i Pastorałek z Radiem Silesia, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 15.00.

20 grudnia, w godz. 14.00-18.00, zapraszamy na imprezę świąteczną połączoną z Paradą Renifera Rudolfa, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności o godz. 16.00. W programie imprezy przewidziano kolędy, jasełka i konkursy oraz świąteczną zabawę dla całej rodziny. Organizatorzy zapraszają również na uroczyste spotkanie prezydenta Zabrza z mieszkańcami, w trakcie którego harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju (godz. 16.30). W programie Jarmarku znalazł się także spektakl „Opowieść o zapomnianych zabawkach” (godz. 17.00). W tym dniu na pl. Wolności rozdawane będą żywe choinki.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta” odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 22 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl