Konkurs „Kolorowe Nożyczki” w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła

28.11.2022

27 listopada w siedzibie Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu odbyła się VIII edycja konkursu fryzjerskiego pt. ”Kolorowe Nożyczki” dla uczniów fryzjerstwa szkół branżowych I stopnia.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Urszula Koszutska, Starszy Cechu Rzemieślników w Zabrzu Ryszard Genge, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Elżbieta Korecka, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych Iwona Nowakowska, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych Izabela Toczkowska oraz naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Ewa Wolnica.

W konkursie udział wzięło ponad 30 uczniów fryzjerstwa klas I-III szkół branżowych I stopnia, uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach:
– „Fale na mokro”;
– „Fryzura wieczorowo-awangardowa z długich włosów”.

W tym dniu miało miejsce drugie ważne wydarzenie, jakim było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Cechem Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców a Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu. Porozumienie było uwieńczeniem dotychczasowej wieloletniej współpracy, która ze względu na ostatnią intensyfikację wspólnych działań, otrzymała status formalny.