Już w niedzielę – XXV Koncert Piosenki Religijnej „Pieśnią Chwalmy Pana”

25.11.2022

Po przerwie spowodowanej pandemią Miasto Zabrze, Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Pawłowie, Miejski Ośrodek Kultury i Rada Dzielnicy Pawłow już w najbliższą niedzielę zapraszają na kolejną edycję Koncertu Piosenki Religijnej „Pieśnią Chwalmy Pana”. Tym razem okazja jest szczególna – bo to jubileuszowe XXV spotkanie z muzyką religijną i wyjątkowym konferansjerem – księdzem biskupem Andrzejem Iwaneckim.

– Jednocząc sąsiadujące dzielnice, nawiązujemy w ten sposób symbolicznie również do święta naszego miasta – 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich – tłumaczą organizatorzy. Ideą koncertu jest bowiem świętowanie,  tworzenie wspólnoty oraz integracja międzypokoleniowa mieszkańców.

W programie koncertu znajdą się występy: Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. N. G. Kroczka oraz zespołów parafialnych z Kończyc, Pawłowa i Zaborza.

Koncert odbędzie się siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Zabrzu-Pawłowie w najbliższą niedzielę, 27 listopada. Początek – godz. 16.00.