Na gastronomicznej mapie Zabrza przybył nowy punkt!

21.11.2022

28 kwietnia w Hotelu Diament rozstrzygnięto IX edycję konkurs „Zabrzański Biznesplan”, który z inicjatywy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik organizowany jest w naszym mieście od 2013 roku. Konkurs służy wspieraniu przedsiębiorczości i pobudzaniu aktywności gospodarczej mieszkańców Zabrza. I miejsce w tegorocznej edycji ZB zajęła Izabela Wiecheć, która otwiera właśnie w Zabrzu cukiernię! Laureatka IX Zabrzańskiego Biznesplanu może być znakomitym przykładem dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się na wystartowaniem z własną działalnością.

Cukiernia Love Cake mieścić się będzie przy ul. Wolności 109 i specjalizować się będzie w produkcji i sprzedaży słodkości – od ciasteczek zaczynając na okazałych tortach kończąc. W menu znajdą się też napoje zimne i ciepłe, a nawet rzemieślnicze lody.

Właścicielka podkreśla, że dopiero wygrana w konkursie „Zabrzański Biznesplan” pozwoliła jej rozwinąć skrzydła i uwierzyć w to, że może przekuć swoje marzenia w rzeczywistość. Dzięki nagrodom, które otrzymała dzięki sponsorom wspierającym inicjatywę Miasta Zabrze – organizatora konkursu – mogła zakupić niezbędny do otwarcia działalności sprzęt.

Przypominamy, że trwa właśnie dziesiąta edycja konkursu „Zabrzański Biznesplan”. Pomysły na własny biznes można zgłaszać do Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości do 30 grudnia br. Na pewno warto, gdyż na laureatów konkursu czekają cenne nagrody, w tym m.in. nagrody pieniężne, pomieszczenia pod działalność gospodarczą, obsługa prawna i podatkowa, coaching biznesowy i in.

Celem konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości i pobudzenie aktywności mieszkańców w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Zabrzu. Uczestnicy mogą liczyć na cenne nagrody ufundowane przez organizatorów oraz partnerów, którymi są firmy i instytucje od wielu lat funkcjonujące na rynku. Łączna pula nagród w dziewiątej edycji konkursu wyniosła ponad 200 tys. zł i nie inaczej będzie i tym razem.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczestnicy powinni złożyć wypełnione formularze, w których sporządzą biznesplan (do 30 grudnia). W drugim etapie konkursu nadesłane biznesplany zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym przez Kapitułę konkursu. Podczas finałowej gali ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody oraz wyróżnienia.

Zarządzenie oraz regulamin znajdą Państwo pod adresem: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwZabrzu/document/872434/Zarz%C4%85dzenie-913_ZCRP_2022

Szczegółowych informacji nt. konkursu „Zabrzański Biznesplan” udziela Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (ul. Powstańców Śląskich 3, nr tel. 32 2739776, e-mail: sekretariat_zcrp@um.zabrze.pl).