Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery

17.10.2022

Od 17 do 23 października w całym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczna edycja odbywa się pod nazwą „Złap za stery swojej kariery”. Uroczysta inauguracja projektu odbyła się dziś w budynku Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7 w Zabrzu.

Obchody rozpoczęły się od podpisania umowy pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Zabrzu i Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Dokument zacieśnia współpracę między w/w podmiotami. W ramach umowy uczniowie będą mieli jeszcze lepszy dostęp do praktyk zawodowych w lokalnych firmach i przedsiębiorstwach, co znacząco przełoży się na poprawienie oferty edukacyjnej szkoły, a także lepsze przyuczenie do zawodu kształconych przez nią uczniów.

W tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Karier zaangażowały się m.in: Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Usług Społecznych w Zabrzu, Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców, Młodzieżowe Centrum Kariery, a także placówki oświatowe z naszego miasta.

W programie OTK znalazły się m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, warsztaty doradcze dla młodzieży, kolejna edycja ekonomicznej gry planszowej „Chłopska Szkoła Biznesu”, jak również bezpłatne konsultacje dla rodziców oraz uczniów z pośrednikiem pracy i doradcą zawodowym.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.