Już wkrótce ponownie w Domu Muzyki i Tańca zabrzmi „Symfonia dla Zabrza”!

29.09.2022

Dom Muzyki i Tańca już 9 października ponownie wypełni się dźwiękami „Symfonii dla Zabrza”. Autorem tego czteroczęściowego dzieła, skomponowanego specjalnie z okazji obchodów setnej rocznicy naszego miasta, jest belgijski kompozytor filmowy i piosenkarz Henri Seroka. Ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. W pierwszej części wieczoru wybrzmi „Symfonia dla Zabrza”, następnie usłyszymy słynne fragmenty chóralne, wybrane z twórczości wielkich klasyków gatunku, od Haendla począwszy na Kilarze kończąc. Oprawę wokalną zapewni zabrzański chór „Resonans con tutti”, a wszystkim artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Bilety są dostępne na stronie organizatora www.dmit.com.pl.

Henri Seroka zdobył popularność w latach 60. występując w Belgii, Francji, Niemczech, USA i Polsce, gdzie w 1969 roku zaśpiewał na Festiwalu Piosenki w Sopocie. Od wielu lat zajmuje się komponowaniem muzyki poważnej i filmowej oraz czynnie współpracuje z polskimi filmowcami, zwłaszcza z Jackiem Bromskim. Utwór „Symfonia dla Zabrza” został zarejestrowany w studiu Polskiego Radia w Katowicach w sierpniu 2020 r. i podczas tegoż koncertu doczekał się swojego prawykonania.