Urodzinowy Festyn Jesienny z okazji 100-lecia Miasta Zabrze

26.09.2022

W minioną sobotę na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 im. Mikołaja Kopernika odbył się Festyn Jesienny. Tegoroczna edycja wpisała się w obchody 100-lecia nadania miastu praw miejskich, które były tematem przewodnim.

Na wszystkich uczestników sobotniego jarmarku czekały liczne atrakcje. Najmłodsi mogli wziąć udział w zawodach sportowych, poznać tajniki pracy strażaków z OSP Mikulczyce, czy skorzystać z licznych atrakcji takich jak m.in. malowanie twarzy i robienie bajecznych fryzur, dmuchane zamki, malowanie kredą, kiermasz książek i wiele innych.

W ramach imprezy odbył się również konkurs wiedzy o Zabrzu, loteria z nagrodami oraz dwa konkursy: majsterkowicza, w ramach którego tworzono wiatraki ogrodowe nawiązujące do kolorów, budowli i tradycji Zabrza oraz kulinarny, którego uczestnicy przygotować mieli urodzinowy tort z okazji 100-lecia naszego miasta. Festyn uświetniły pokazy Majowej Szkoły Tańca oraz Studia Tańca i Ruchu Azyl.