Pomysł na weekend – spacer Szlakiem Architektury Modernistycznej z aplikacją “Zabrze w sercu Śląska”

19.08.2022

Od kilku miesięcy w naszym mieście działa aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska” – bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach. Staramy się, by na bieżąco aktualizować zamieszczone w niej dane, ale też rozbudowywać ją o nowe funkcjonalności. Kolejną nowością, do odkrycia której Państwa zachęcamy, jest możliwość wybrania się na wirtualny spacer Szlakiem Architektury Modernistycznej.

By skorzystać z tej funkcjonalności wystarczy smartfon i oczywiście aplikacja „Zabrze w sercu Śląska”. Spośród dostępnych tras turystycznych należy wybrać Szlak Architektury Modernistycznej II – na końcu opisu znajduje się odnośnik, który przenosi użytkownika do wirtualnego spaceru. Warto włączyć dostęp do funkcji ruchu i orientacji. Po trasie możemy przemieszczać się klikając w logo Miasta Zabrze. Natomiast, gdy klikniemy w znajdujące się przy poszczególnych obiektach pomarańczowe ikonki „i” dowiemy się szczegółowych informacji na temat danego zabytku. Ciekawą propozycją są też z pewnością zdjęcia z lotu ptaka, które zajdziemy, gdy klikniemy w pomarańczową ikonkę drona. Na trasie tego spaceru znajdziemy m.in. budynek basenu Aquarius przy placu Krakowskim, kościół pw. św. Kamila, AdmiralsPalast czy też zabudowę placu Traugutta.

Dodane zostały także wersje modernistycznego spaceru w innych, niż polska wersjach językowych (angielska i niemiecka). Dla osób, które wolą posłuchać, niż przeczytać utworzona zostanie również wersja z lektorem, który odczyta informacje o wskazanych na mapie obiektach.

Zachęcamy do zwiedzania naszego miasta przy wykorzystaniu nowych technologii, a także do przejścia zaproponowanych w aplikacji “Zabrze w sercu Śląska” tras osobiście by przyjrzeć się z bliska wyjątkowym architektonicznym perłom Miasta Zabrze.