Kolejny transport z darami wyruszył z Zabrza do Równego/ Ще один транспорт із подарунками, вирученими від Забрзе до Руне

09.08.2022

Dzięki współpracy Zabrza z włoskim miastem partnerskim Rovereto i sąsiednim Volano zorganizowany został kolejny transport z wsparciem do Równego, położonego w objętej konfliktem zbrojnym Ukrainie. W utworzeniu mostu z pomocą humanitarną pomogły kolejny raz skoordynowane działania zabrzańskiej Państwowej Straży Pożarnej, pracowników Teatru Nowego w Zabrzu oraz Centrum Organizacji Pozarządowych.

Transportu darów, które dotrą z Zabrza do Ukrainy kolejny raz podjął się osobiście Volodymyr Petriv, dyrektor Teatru Muzycznego i Dramatycznego w Równem. Podziękował on także za pomoc, która nieustannie dociera do jego miasta z Zabrza – w tym szczególnie za wsparcie zorganizowane przez zaprzyjaźniony Teatr Nowy.
Wśród darów znalazły się produkty pierwszej potrzeby: środki higieniczne, odzież i produkty spożywcze o długiej dacie przydatności.
Zabrzański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami koordynował natomiast przekazanie darów zebranych przez brytyjską organizację Blue Cross, wśród których nie zabrakło także karmy i artykułów dla zwierząt.

Jak podkreślają pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych nieustannie trwa zbiórka darów, które zostaną przekazane na pomoc Ukrainie, a potrzeby wciąż są ogromne. Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się m.in.: olej do smażenia, mleko, konserwy mięsne i pasztety, gotowe dania w słoikach i puszkach, dania instant, kasza gryczana (to podstawa tradycyjnego żywienia się Ukraińców, odpowiednik polskich ziemniaków), mąka, kawa czarna i rozpuszczalna, papier toaletowy.

Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przyjmuje dary od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00, w siedzibie przy ul. Brodzińskiego 4 w Zabrzu.