Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym

08.08.2022

Za nami Dzień Pszczół, który w ub. niedzielę zgromadził w Miejskim Ogrodzie Botanicznym tłumy tych, którym nie jest obojętna tematyka ekologiczna ze szczególnym uwzględnieniem tematu pszczół i pszczelarstwa. W programie imprezy znalazły się spotkania ze znawcami tej tematyki, a także liczne warsztaty dla najmłodszych. Współorganizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Dzień wypełniło wiele ciekawych warsztatów, m.in.: robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, zdobienie toreb ekologicznych czy też Trash-art. – budowanie z elektrośmieci.

O sekretnym życiu pszczół opowiedziała Urszula Mazurowska, oraz Paulina Płatkowska – autorka książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”. Na najmłodszych czekało także spotkanie z Kicią Kocią. Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało specjalną wystawę plenerową z ilustracjami z książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Nie zabrakło również gier, przypinek i linorytu.

Dzięki Firmie EcoBombs rozdano nasiona roślin miododajnych, które można w łatwy sposób posadzić na parapecie w doniczce lub na ogródku!

Imprezę zakończył koncert plenerowy Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batuta Henryka Mandrysza.

Wydarzenie organizowane było w ramach projektów „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.