Zrealizowano kolejny projekt w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego

05.08.2022

W Zabrzu od kilku lat z powodzeniem realizowane są kolejne edycje budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chętnie zgłaszają wiele ciekawych projektów, włączając się tym samym aktywnie w życie miasta. Jednym z takich właśnie oddolnych wniosków, które przekazane zostały do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego było zagospodarowanie placu obok ul. Jordana w dzielnicy Helenka.

W ramach projektu wykonano m.in.: 25 miejsc parkingowych (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych), latarnie solarne, kosze, nowe ławki oraz stojaki na rowery. Okolica zyskała także nowe chodniki, a cały teren został poddany rekultywacji. Nasadzono też nową zieleń i zadbano o trawniki.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych siedmiu edycjach ZBO złożonych zostało ponad 867 wniosków, z czego 159 projektów zostało wybrane do realizacji. Większość służy już dzisiaj mieszkańcom. Na realizację tych zadań w latach 2015-2022 miasto przeznaczyło ponad 30 mln zł.

A już 30 września rozpocznie się głosowanie w ramach IX edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie trwa wstępna weryfikacja złożonych przez mieszkańców wniosków, która zakończy się 2 września, a ostateczną listę projektów, które poddane zostaną głosowaniu poznamy 23 września. Głosowanie, które rozpocznie się 30 września, potrwa do 17 października. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 24 października. Tym razem Miasto przeznaczyło na zgłoszone i wybrane przez mieszkańców projekty 6 mln 600 tys. zł.