Przed nami weekend pełen atrakcji!

05.08.2022

Jak co tydzień, tak i tym razem w naszym mieście przygotowano wiele propozycji na spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy i niebanalny. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy muzyki rozrywkowej, chilloutu, jak i brzmień nieco mocniejszych bo rockowych. A, że nie samą muzyką człowiek żyje, to wybrać można będzie się także na mecz Górnika Zabrze, spacer w otoczeniu pięknej zieleni w Miejskim Ogrodzie Botanicznym czy też schłodzić się w basenach, jakie oferuje Kąpielisko Leśne.

Na dziedziniec Szybu Maciej w Zabrzu wróciły wakacyjne chillouty. Przez całe lato, w każdy piątek (aż do 2 września) od godz. 18.00 można doświadczyć atmosfery letniego chillu, a to wszystko za sprawą atrakcji przygotowanej przez organizatorów imprezy oraz najlepszego jedzenia serwowanego przez Szefa Kuchni!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji nt. chiloutów znajdą Państwo TUTAJ


Wyjątkowo aż przez dwa dni weekendu najbardziej industrialna strefa kultury w Polsce znów wypełni się dźwiękami muzyki. W zrewitalizowanej strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, odbędą się kolejne koncert w ramach drugiej edycji Carnall Festivalu. W piątek na scenie wystąpi tym razem MR BEAT oraz DJ. Zaś sobota upłynie pod znakiem folku i bluesa przy brzmieniach KRAKÓW STREET BANDU.

Przed nami jeeszcze: 13 sierpnia- 4SZMERY (hard rock) +DJ, a 20 sierpnia – BOOGIE BOYS (blues, rock and roll) + DJ. 

Finałowy koncert tegorocznej edycji Carnall Festivalu zaplanowano na 27 sierpnia. O godz. 18.00 wystąpi GRUBSON, a o godz. 20.00 SMOLIK/ KEV FOX. 

Wstęp wolny!


Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza w niedzielę na Dzień Pszczół. W programie imprezy znajdą się spotkania ze znawcami tematyki pszczół i pszczelarstwa, a także ciekawe warsztaty, wśród których ofertę dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi fascynaci pszczelego świata.

O sekretnym życiu pszczół opowie Urszula Mazurowska, oraz Paulina Płatkowska – autorka książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”. Na najmłodszych czekać będzie także spotkanie z Kicią Kocią.

W trakcie Dnia Pszczół, który odbędzie się 7 sierpnia w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 60) zaplanowano także wiele ciekawych warsztatów, a wśród nich m.in.: robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, zdobienie toreb ekologicznych czy też Trash-art. – budowanie z elektrośmieci.

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotuje specjalną wystawę plenerową z ilustracjami z książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Nie zabraknie również gier, przypinek i linorytu. Dzięki EcoBombs będziemy rozdawać nasiona roślin miododajnych, które można w łatwy sposób posadzić na parapecie w doniczce lub na ogródku!

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy wielkim finałem, który odbędzie się o godz. 16.00 – Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza wykona „Pszczółkę Maję”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektów „Książka na szóstkę, wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie weekendy, są spacery w otoczeniu pięknej przyrody. Zachęcamy do odwiedzenia Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, który o tej porze roku zachwyca bogactwem kwitnącej roślinności.

W najbliższą niedzielę czeka na odwiedzających dodatkowa atrakcja – koncert plenerowy Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza. Początek – godz. 16.00.


Mamy piękną słoneczną pogodę a sezon na Kąpielisku Leśnym trwa w pełni. Ceny biletów wstępu są atrakcyjne, a po godz. 16.00 można je kupić jeszcze taniej. Oprócz tego w tym roku parking samochodowy i rowerowy będzie nieodpłatny.

Kąpielisko Leśne jest czynne cały rok, a poza sezonem kąpielowym wstęp na obiekt jest nieodpłatny.


Stowarzyszenia Śmiercioodporni zaprasza na integrację zabrzańskiego środowiska motocyklowego! Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników jednośladów – bez względu na ich wiek, pojemność silnika, moc oddaną na koło czy wreszcie staż na jednośladzie!

Wydarzenie rozpocznie się 6 sierpnia (sobota) o godz. 14.00, na placu manewrowym MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego przy ul. Knurowskiej w Zabrzu (wjazd naprzeciwko salonu samochodowego).

Tam organizatorzy zapraszają do wspólnej integracji środowiska motocyklowego. Impreza rozpocznie się od parady motocyklowej ulicami Zabrza, a zakończy wspólnym grillem.

W ramach promocji bezpieczeństwa motocyklistów do współorganizacji zaproszony został warsztat Rebel Moto, który nieodpłatnie będzie sprawdzał najważniejsze punkty dotyczące bezpieczeństwa w wytypowanych motocyklach i wskazywał czym ewentualnie warto się zająć. Natomiast firma Fuchs Oil Polska przedstawi wykład o najważniejszych kwestiach dotyczących technik olejowych i smarnych w motocyklach.

Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej zaprezentuje wóz bojowy, co będzie atrakcją dla tych młodszych i tych starszych. Wreszcie Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprezentuje pozorację wypadku motocyklowego, aby zaprezentować, w jaki sposób zabezpieczyć miejsce zdarzenia i jak pomóc w wypadku motocykliście.

W trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie także konkurs na najciekawszy motocykl na imprezie. W ramach plebiscytu, w którym sami uczestnicy będą głosować, wybrany zostanie najfajniejszy jednoślad.

Osoby do kontaktu:

Rafał Bryła – tel. 695 732 850.
Paweł Franzke – tel. 601 878 708.

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl, na świeżym powietrzu i tekst