Już wkrótce wystartuje Zabrze Summer Festiwal!

29.06.2022

17 lipca w naszym mieście rozpocznie się cykl letnich koncertów organizowanych w ramach Zabrze Summer Festival. Jako pierwszy przed zabrzańską publicznością wystąpi Zenon Martyniuk.

Koncerty będą odbywały się w sercu miasta, tj. na parkingu Centrum Handlowego Platan. Gwiazdą pierwszego będzie Zenon Martyniuk, który wylansował takie przeboje jak „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”.

Oprócz koncertów przygotowano szereg atrakcji z myślą o całych rodzinach, m.in.: punkty gastronomiczne oraz miasteczko atrakcji dla dzieci.

22 lipca na scenie wystąpi Michał Wiśniewski, polski piosenkarz, autor tekstów oraz prezenter telewizyjny i osobowość medialna. Z zespołem Ich Troje wypromował wiele przebojów, m.in.: „A wszystko to… (bo ciebie kocham)!”, „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być…”, „Keine Grenzen – Żadnych granic” czy „Babski świat”. Jest laureatem licznych wyróżnień, w tym nagroda publiczności w konkursie „Premier” podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pięć Superjedynek, nagroda publiczności i Grand Prix 24. Festiwalu Krajów Nadbałtyckich. Dwukrotnie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji (2003, 2006).

13 sierpnia w klimacie muzyki reggae zaśpiewa Kamil Bednarek, finalista popularnego show TVN Mam talent! Jego debiutancki album studyjny pt. Szanuj, który nagrał z zespołem Star Guard Muffin, trafił na szczyt listy bestsellerów płytowych OLiS oraz zdobył status multiplatynowej. W 2012 roku zwyciężył w programie TVP2 Bitwa na głosy, w którym objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu. Jest autorem przebojów, min. „Cisza” i „Chodź ucieknijmy…”, i „Chwile jak te”.

Finałowy koncert połączony z zakończeniem wakacji odbędzie się 27 sierpnia, a występy zostaną wzbogacone pokazami laserowymi. Gwiazdami wieczoru będą Dj Hazel i Bueno Clinic.
Pierwszy z nich to polski DJ i producent muzyczny. Wchodzi w skład Pioneer DJ’s Team – grupy osób prezentującej i testującej sprzęt tej renomowanej marki. W 2001 wystartował w Mistrzostwach Europy DJ-ów w Niemczech i zdobył tytuł Wicemistrza Europy.
Bueno Clinic to natomiast jeden z czołowych artystów w branży klubowej w Polsce znany z znakomitego kontaktu z publiką. Jako jedyny Polak ma na swoim koncie występy w Korei Południowej na największych festiwalach muzycznych jak World Electronica Carnival u boku takich gwiazd jak Benny Benassi, Armand van Helden, Far East Movement, Yolanda Be Cool, Cazzette oraz Electrodash Festival jako headliner imprezy w sercu Seulu. W 2015 roku singlem “I love sex with my ex” przy współpracy z duetem DNF & VNALOGIC zdobył najwyższe miejsce podium w notowaniu GORĄCA 20 w ESKA TV.

PROGRAM:

• Niedziela, 17 lipca – Zenek Martyniuk z zespołem,
  • Piątek, 22 lipca – Michał Wiśniewski,
  • Sobota, 13 sierpnia – Kamil Bednarek,
  • Sobota, 27 sierpnia – Dj Hazel i Bueno Clinic.

Wszystkie cztery koncerty rozpoczną się o godz. 17.00 na głównym parkingu przy Platanie. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.