Mikulczycka Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała nowy wóz!

27.06.2022

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach otrzymali nowy, lekki wóz ratowniczo-gaśniczy, który zakupiony został dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Miasto Zabrze oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ubiegłą sobotę na terenie parafii pw. św. Wawrzyńca odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do nowego pojazdu zabrzańskich ochotników.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta Zabrze Joachim Wienchor, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach st. bryg. Rafał Świerczek oraz komendant miejski PSP w Zabrzu st. bryg. Tomasz Bajerczak.

– Druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej wspólnie z Państwową Strażą Pożarną każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Wykazując się zaangażowaniem służą miastu i są ostoją, na którą zawsze możemy liczyć. Każdego roku na funkcjonowanie czterech ochotniczych straży pożarnych w naszym mieście przekazujemy z budżetu ćwierć miliona złotych. Jednocześnie konsekwentnie pozyskujemy środki na zakup nowoczesnego sprzętu ratunkowego – dodała prezydent Zabrza.

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volkswagen Crafter został zakupiony ze środków budżetu miasta, z którego wyasygnowano 150 tys. zł oraz przy dofinasowaniu przekazanemu z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w kwocie 150 tys. zł.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Zabrzu nowy wóz został przekazany jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach. Samochód marki Kamaz zakupiony został przy zaangażowaniu finansowym Miasta Zabrze za 800 tys. zł., przy czym wkład własny miasta wyniósł 200 tys. zł.

Na działalność ochotniczych straży pożarnych Miasto Zabrze przeznacza co roku ponad ćwierć miliona złotych. W naszym mieście funkcjonują cztery jednostki OSP w: Grzybowicach, Kończycach, Mikulczycach oraz Makoszowach.