Występ przedszkolaków z okazji 100. urodzin Miasta Zabrze

24.06.2022

Wczoraj na scenie Teatru Nowego dzieci z Przedszkola nr 20 w Zabrzu zaprezentowały niezwykle ciekawy i ambitny program artystyczny przygotowany specjalnie na 100-lecie Zabrza. Nie zabrakło piosenek, tańca, wierszy oraz gry na instrumentach.

Wspaniałym występom najmłodszych zabrzan przyglądała się licznie zgromadzona publiczność. Na widowni zasiedli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym m.in.: dyrektor biura prezydenta Zabrza Jan Pawluch, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz naczelnik Wydziału Oświaty Ewa Wolnica.

Setna rocznica nadania praw miejskich Zabrzu to powód do świętowania dla wszystkich zabrzan. Cieszę się, że w obchody tego szczególnego jubileuszu aktywnie włączyły się placówki oświatowe. Przedszkole nr 20 pokazało, że nie tylko realizuje na co dzień ambitne zadania dydaktyczne, ale potrafi także przedstawić ciekawy program artystyczny. Patrząc na kolejne zdolne pokolenia zabrzan jestem przekonany, że miasto będzie nadal prężnie się rozwijać – komentuje dyrektor biura prezydenta Zabrza Jan Pawluch.