Mistrzowie lekkoatletyki w Szkole Podstawowej nr 21 w Zabrzu

22.06.2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu-Biskupicach udowodnili, że „każdy może zostać mistrzem”. W placówce odbyły się dzisiaj warsztaty lekkoatletyczne w ramach projektu o nazwie „Athletics Camp- Każdy może zostać mistrzem” organizowanego przez Fundację Kamili Skolimowskiej.

Młodzi uczestnicy trenowali pod okiem jednego z najlepszych polskich lekkoatletów specjalizującego się w rzucie dyskiem – Piotra Małachowskiego. W trakcie zajęć dzieci mogły poznać dyscypliny królowej sportu oraz nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Po części praktycznej nastąpiła część teoretyczna z dietetykiem, który przybliżył uczestnikom temat zdrowego odżywiania. Podczas wydarzenia wizytę uczniom złożył przedstawiciel samorządu – zastępca prezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, który wraz z dyrektorem placówki i Piotrem Małachowskim wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i medale.

„Athletics Camp – Każdy może zostać mistrzem” to impreza, której celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania czasu, uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego, a także promocja lekkiej atletyki wśród dzieci.