HealthTech DemoDay #1. Miasto wspiera powstawanie nowych startupów

22.06.2022

Dzisiaj, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1 odbyło się spotkanie przedstawicieli startupów z inwestorami „HealthTech DemoDay”.

W trakcie spotkania, w którym udział wzięli m.in. wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba, naczelnik Biura ds. Inwestorów Urzędu Miejskiego w Zabrzu Rafał Kobos, oficer startupowy w Zabrzu Janusz Dramski, przedstawiciele firm zajmujących się innowacjami w medycynie oraz startupów ze społeczności HealthTech Hub by Startup City Zabrze omówiono najważniejsze informacje dot. działalności startupów na rynku zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem medycyny oraz obszarów z nią powiązanych.

– Cieszymy się z dużego zainteresowania udziałem w spotkaniu HealthTech DemoDay. Obecność osób prowadzących firmy technologiczne w obszarach medycyny i pokrewnych, a także tych z pomysłami na takie przedsiębiorstwa, daje bardzo dużo możliwości do wymiany myśli i dzielenia się doświadczeniami – mówił Janusz Dramski, startup oficer w Zabrzu.

Współpraca ośrodków opieki medycznej tworzy w Zabrzu efekt synergii, dając podwaliny pod rozwój nowoczesnej medycyny i innowacyjnych metod diagnostyki i skutecznego leczenia.

Warto zaznaczyć, że pod nazwą Startup City Zabrze Urząd Miejski w Zabrzu prowadzi od kilku lat działania skierowane do startupów, inwestorów, mentorów, biznesu i specjalistów od zagadnień medycznych zainteresowanych tematyką startupową.

W 2019 roku Zabrze powołało oficera startupowego i uruchomiło jego biuro, fanpejdże w portalach społecznościowych oraz stronę internetową www.startupzabrze.pl

W Zabrzu spotykają się cyklicznie naukowcy, inżynierowie, medycy, inwestorzy, przedsiębiorcy i studenci zainteresowani rozwijaniem startupów (młodych firm technologicznych skalowalnych międzynarodowo/globalnie) w obszarach medycyny i pokrewnych. Osoby z naszego i nie tylko naszego regionu przyjeżdżają wymienić się wiedzą, doświadczeniem i kontaktami.

Zabrze zajmuje szczególne miejsce na medycznej mapie Polski. Funkcjonujące na terenie naszego miasta ośrodki mogą się pochwalić wieloma osiągnięciami w dziedzinie medycyny. Zabrzański samorząd aktywnie działa w kierunku rozwoju szeroko rozumianego sektora medycznego oraz branż z nim powiązanych, tworząc m.in. ekosystem przyjazny dla startupów – powiedziała podczas spotkania wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba.