Zabrze przestrzenią rozwoju

W Zabrzu odbyła się 37. Konferencja Telewizji Lokalnych

07.06.2022

W trakcie ostatnich dwóch dni w Zabrzu gościli uczestnicy 37. Konferencji Telewizji Lokalnych. Zrzeszeni w Stowarzyszeniu Polskich Telewizji Lokalnych i Regionalnych przedstawiciele mediów z całej Polski wzięli udział w wielu warsztatach oraz szkoleniach. Poza wymianą dobrych praktyk goście odwiedzili Arenę Zabrze i przepłynęli łodziami pod miastem trasą wodną Sztolnia Królowa Luiza.

– Nasza Telewizja Zabrze obchodzi w tym roku 30 urodziny. Gratuluję serdecznie dyrektor Katarzynie Kleczce-Zdebel oraz całemu zespołowi zabrzańskiej telewizji – mówiła podczas spotkania w klubie biznesowym Areny Zabrze prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dziękuję za rzetelne relacjonowanie wydarzeń i informowanie zabrzan o najważniejszych działaniach realizowanych w naszym mieście. Życzę wielu kolejnych sukcesów oraz pomyślności w życiu prywatnym.

W ramach Konferencji jej uczestnicy wzięli udział m.in. w szkoleniu pt. „Jak zarabiać w internecie?”, „Ustawa o radiofonii i telewizji po nowelizacji” czy „Przekazy handlowe w praktyce telewizji lokalnych”. Odbyła się też debata „Przyszłość telewizji lokalnych, telewizje lokalne w przyszłości”.